Viesturieši Pasaules čempionātā dambretē

Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē norisinājās trijos laika kontroles veidos. Klasikā, jeb ilgajā dambretē, kur vienas partijas ilgums varēja pārsniegt 4 stundas, Latvijas izlasē bija iekļauts Pēteris Kripans, kurš spēlēja U16 grupā un sacensību beigās dalīja 2.-5.vietu, bet tiesneši, novērtējot dalībnieku pretinieku stiprumu – viņu ieņemtās vietas, Pēterim Kripanam piešķīra 4. vietu. 

Dalībai pasaules čempionātā ātrspēlē un ātrajā 100 lauciņu dambretē Latvijas izlasē vietas bija ieguvis arī Marks Paegle, kurš ātrajā dambretē (laika kontrole 15 minūtes + 5 sekundes par gājienu) U10 grupā izcīnīja 18. vietu, bet U16 grupā Pēterim Kripanam 7. vieta. Pēterim pēdējā partijā galotnē bija neizšķirta rezultāta pozīcija, kas nodrošināja viņam bronzas medaļu. Diemžēl galotnē laika trūkumā Pēteris nepaguva pietiekoši ātri izdarīt gājienu un viņam beidzās apdomas laiks, un tiesnesis piešķīra zaudējumu.

Pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretes ātrspēlē ar laika kontroli katram 5 min + 3 sekundes par gājienu, viesturiešiem arī labi rezultāti: Pēterim 7. vieta, bet Markam 14. vieta.

Paldies Valmieras novada pašvaldībai un skolai par atbalstu dambretistu dalībai pasaules čempionātā! Paldies vecākiem, kuri aizveda bērnus uz lielajām sacensībām Polijā!

Prāta spēļu pulciņa treneris Uldis Ābeltiņš