Viesturieši sadraudzējas ar Amerikas latviešu projekta “Sveika, Latvija!” dalībniekiem

Jūnijā projekta “Sveika, Latvija” ietvaros vienpadsmit Viesturskolas 7.-8.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties un divas dienas pavadīt kopā ar Amerikas Latviešu Apvienības jauniešiem. Viņi viesojas Latvijā, lai iepazītu savu senču Dzimteni – tās dabu, vēsturi, kultūru un arī vienaudžus. Jāatzīst, ir apbrīnojami tas, ka daudzi projekta dalībnieki Latvijā ir pirmo reizi, bet viņi runā latviešu valodā un zina mūsu valsts vēsturi, tradīcijas un aktuālos notikumus.
Projekta dalībniekiem ar viesturiešiem iepazīties un sadraudzēties palīdzēja daudzveidīgas aktivitātes. Kopā viesojāmies Valmieras novada pašvaldībā un tikāmies ar novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, vizinājāmies ar Gaujas tramvaju, apmeklējām neparasto “Neoniju”. Valmieras Viestura vidusskolā pēc nelielas ekskursijas pa skolu improvizējām un spēlējām teātri. Pēcpusdienā apmeklējām zemnieku saimniecību “Zilūži”, kur viesmīlīgā saimnieka pavadībā apskatījām moderno govju fermu, priecājāmies par mazajiem teliņiem, iepazinām piena ražotni, pagaršojām “Grasbergs” saldējumu, un, lai arī brīžiem uzlija lietus, diena bija piepildīta ar pozitīvām emocijām un jauniem iespaidiem.
Kopā ar mums bija arī Vidzemes televīzijas pārstāvji, raidījumu iespējams noskatīties saitē
Pēc nedēļas visi bijām priecīgi atkal satikties, šoreiz Rīgā. Vispirms iepazinām Latvijas Nacionālo bibliotēkas plašās telpas un piedāvājumu. Jaunieši ar patiesu interesi aplūkoja vēsturisko Dainu skapi un klausījās gides stāstījumu par Krisjāņa Barona mūža ieguldījumu. Pēc sātīgām pusdienām posāmies uz Rīgas Pili. Šis notikums ikvienam paliks atmiņā, jo, īpaši mums organizētā sarunā ar Latvijas Valsts prezidentu Egīlu Levitu, jauniešiem bija iespēja uzdot daudzus jautājumus par aktuāliem notikumiem Latvijā un pasaulē, uzzināt par Valsts prezidenta darba ikdienu, kā arī apskatīt Rīgas Pils krāšņās ekspozīcijas. Dienu noslēdzām ar lustīgiem latvju dančiem fokloras grupas pavadījumā.
Atgriežoties mājup, viesturieši dalījās ar gūtajām atziņām: ir iegūti jauni draugi, jauna pieredze, labāk iepazīta Latvijas vēsture un kultūra, uzlabotas arī angļu valodas prasmes, jo savstarpēji jaunieši sarunājās gan latviešu, gan angļu valodā. Daudzi atzina, ka šis pasākums ir brīnišķīgs ievads vasaras brīvlaikam un izteica vēlmi arī turpmāk aktīvi iesaistīties skolas projektos un pasākumos. Kopā ar jauniešiem abas dienas bija Valmieras Viestura vidusskolas latviešu valodas un literatūras, teātra mākslas skolotāja Andriga Lozda
un direktora vietniece audzināšanas darbā Lolita Vanaga.
Sirsnīgi pateicamies projekta “Sveika, Latvija!” koordinatorei Anitai Ozolai un Valmieras Viestura vidusskolas direktoram Uldim Jansonam!

Pasākuma foto galerija ir aplūkojama skolas mājas lapā.

Direktora vietniece audzināšanas darbā Lolita Vanaga