VIVO AVANSCENA 2022

28. un 29. novembrī Valmieras Viestura vidusskolas 11.a teatrāļu klase piedzīvoja vēl nebijušu notikumu, dodoties uz Lietuvas pilsētu Kauņu (2022. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu) un piedaloties starptautiskajā jaunatnes teātra festivālā “VIVO AVANSCENA 2022”.

Viesturskolas teātra klases jau vairākkārt ir pabijušas festivālā un izrādījušas savus iestudējumus – 2017.gadā ar F. Vedekinda ,,Pavasara atmodas’’ un 2019. gadā V. Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” iestudējumiem. Šogad skatītājus priecēja  G.Holca-Baumerta “Alfons Trīcvaidziņš”. Jaunajiem aktieriem bija īpaši jāpacenšas, lai sniegtu augstvērtīgu rezultātu – izrādē jāuzstājas angļu valodā. Tas, protams, visiem bija jauns, tomēr lietderīgs un brīžam pat uzjautrinošs process.

Teātra festivāla radošā komanda festivāla dalībniekus uzņēma sagatavoti un ar rūpi. Pēc uzstāšanās teātriniekiem patīkams pārsteigums bija intervija un slavinošo komentāru saņemšana no festivāla vadītāja, aktiera un režisora Tomasa Erbredera. Stāstot personīgo pieredzi un sniedzot skatījumu uz izrādi, Tomass radīja neuzspiestu un pacilājošu atmosfēru, aktieriem gūstot gandarījumu un apliecinājumu par paveikto darbu labu esam.

Bija iespēja skatīt citu teātra kolektīvu izrādes divu dienu garumā. Tiesa, svešvalodā, tas sižetu daļēji traucēja izprast, taču sniedza jaunu pieredzi – censties saprast izrādes ziņu caur scenogrāfiju, horeogrāfiju, balss tembru, mīmiku. Dažādas idejas, debates un atziņas izskanēja klases starpā, kas izrādes lika uztvert kā risināmu mīklu ar dažādiem atbilžu variantiem. Festivālā piedalījās pagājušā gada atzītākās Lietuvas izrādes, kā arī teātris ,,Zīļuks’’ no Rīgas.

Brauciens uz Lietuvu noteikti ir īpašs teatrāļu notikums – tradīciju saglabāšana, jauna pieredze un jauni draugi. Kauņu redzējām  Ziemasvētku rotā, priecājāmies kopā ar lietuviešiem par viņu skaisto svētku egli. Esam pateicīgi lietuviešu komandai par mūsu uzņemšanu un lielisku iespēju festivālu piedzīvot, kā arī liels paldies par atbalstu Viesturskolai.

Anna Jolkina.

Ieskats braucienā: