“Vol.1 ANTIŅŠ” programmā “Latvijas skolas soma”

Ko tik visu nevar darīt tiešsaistē! Jau esam pieraduši ar skolotājiem sazināties zūmā. Visu darām tiešsaistē. Un arī teātri skatāmies.

2.b klases skolēni februāra pēdējā mācību dienā pieņēma programmas “Latvijas skolas soma” digitalizēto piedāvājumu – teātra grupas PERFOrācija tiešsaistes izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”, kas veidota pēc Raiņa lugas “Zelta zirgs” motīviem. Ar lielu aizrautību bērni skatījās viena aktiera Riharda Zelezņeva spēli kādā parastā dzīvoklī.

Šī izrāde bija par  Antiņu, kurš izglāba princesi, bet neviens viņam neticēja, –  tā izrādi raksturoja Leonards un Laura.

Treisijai, Leonardam,  Emīlijai Z. visvairāk patika aktiera stāstījums un mājās uztaisītās dekorācijas, interesantā trase, pa kuru bija jādodas Antiņam. Kristu iepriecināja tas, ka princese tika izglābta, arī Amēlija par to jutās laimīga.

Izrādē bija ļoti daudz smieklu. Annija un Kate visvairāk smējās par banānkraukļiem. Treisiju un Karlīnu sajūsmināja negaiss – īsta duša, kurā Antiņš atradās ar visām drēbēm. Adelīnai jocīgi šķita, kā Melnā māte tika galā ar melno princi. Laura gan atzīst, ka esot smējusies visu laiku.

Kas skatītājiem nepatika? Nebija jauki, ka vecākie brāļi izdzina Antiņu un vecīti no mājas (Toms), ka olas sašķīda uz grīdas, jo ar ēdienu nevar spēlēties (Emīlija Z.). Treisijai, Katei un Justam sāpēja līdz ar Antiņu gan krītot no kalna, gan pirksta zāģēšana. Arī krokodils bija nejauks, kad nelaida Antiņu kalnā augšā, – tā Markuss.

Kādas atziņas mēs guvām? Gandrīz visi secināja, ka ar neatlaidību un drosmi var sasniegt visu, ko vēlies. Laura saka, ka, ja tu esi maziņš, tas nenozīmē, ka nevari veikt varoņdarbus! Nedari citiem pāri, ar ļaunumu neko nepanāksi. Vājākais var izrādīties pats stiprākais! Un viss agrāk vai vēlāk noskaidrojas.

Ļoti laba pieredze bija redzēt, ka visparastākās mājas lietas var kļūt par izrādes atribūtiem, varoņiem, dalībniekiem. Atliek tikai fantazēt!

Vai mēs iesakām arī citiem šo izrādi? Noteikti – JĀ!

2.b klases audzinātāja Anda Dubulte