VVV pirmajām klasēm – vēl viena ābecīte

Labie darbi, tie var būt dažādi – lapu grābšana, atkritumu savākšana un staigāšana ar patversmes suņiem, bet mēs, 11.b, izveidojām virtuālu ābeci.

Īsumā par ābeces tapšanu – katrs skolēns izvēlējās vienu vai divus burtus ar izlozēšanas metodi un uzrakstīja divrindi ar vārdiem, kas sākas ar to burtu. Piemēram, A burtam divrinde ir – “Aiz aizvērta aizkara apburošā Agnese apēda avenes”. Visu burtu tekstus prezentācijā apvienoja un noformēja 11.b klases skolniece Rebeka Murāne. Šo ābeci izveidojām kā literatūras mājasdarbu, taču mājasdarbs bija iedvesma no Gotharda Frīdriha Stendera jeb Vecā Stendera darba “Bildu ābice” (1787), kas ir pirmā ilustrētā bilžu ābece latviešu valodā.

Kāpēc mūsu klases veikums ir labais darbs? Mēs šo ābeci dāvinām 1.a, b un c klasei. Manuprāt, lieliska iespēja, kā mazajiem iemācīties ko jaunu. Arī mūsu klasei ir ieguvums no šī darba – gandarījuma sajūta, iespēja atraisīt savi radošo pusi un atmiņa par kopīgu un labu darbu.

Reina Krūtaine 11.b