Žetonvakars Valmieras Viestura vidusskolā

Šī gada 10. februārī norisinājās Valmieras Viestura vidusskolas 64. izlaiduma Žetonvakars. Šogad skolas piederības zīmi – žetonu – saņēma 43 abiturienti. Jaunas vēsmas tradicionālajai Žetonvakara norisei deva 12.a klases skolniece Elza Dūte, piešķirot šim pasākumam ”Viesturiešu nakts” vārdu un veidojot pasākuma scenāriju. ”Viesturiešu nakts” ietvaros skolēniem tika dalītas dažādas nominācijas pirms žetona saņemšanas, kas raisīja papildu intrigu skatītājiem un pašiem divpadsmitajiem. Es ticu, ka ”Viesturiešu nakts” pieredze papildinās jau esošās tradīcijas Viesturskolas Žetonvakara veidošanā!

Tradicionāli pēc svinīgās daļas tiek rādīta Žetonvakara izrāde. Šogad tā tika veidota pēc Andreja Upīša stāsta ”Sūnu Ciema zēni” motīviem. Galvenie trīs tēli: Ješka, Andrs un Bukstiņš dodas meklēt Lielo Laimes lāci. Viņu piedzīvojums liek noprast, ka tāda lāča nemaz nav – Laimes Lācis slēpjas pašos ”Sūnciemiešos”! Ironiski, ka, meklējot un gaidot Lielo Laimes lāci, abas divpadsmitās klases uz skatuves ķildojās par sīkumiem, katrs centās būt labāks un gudrāks par otru, tomēr aizskatuvē bija tieši otrādi – visi saticīgi bijām kopā – Lielais Laimes lācis bija ar mums! Divpadsmito vārdā vēlos veltīt pateicības vārdus izrādes radošajai komandai – bez jums nekā!

Lielajai viesturiešu saimei ir pievienojušies 43 jauni, katrs savā veidā īpaši un talantīgi jaunieši, kuri noteikti nesīs Viesturskolas vārdu tālāk un skaļāk!

 

Marta Šaicāne,

2024.