Zīles zoodārza dzīvniekiem jeb viesturieši ir visur!

Visā Latvijā no 4. līdz 10. oktobrim norisinās akcija “Labo darbu nedēļa 2021.” Jau septembra nogalē 1.b klase veica savu šī gada lielo, labo darbu, iesaistoties Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza rīkotajā akcijā “Zoozīļuks aicina talkā čaklās rokas”, kur klases tika aicinātas lasīt zīles, jo  Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas pekari, brieži, kamieļi un dažādi grauzēji. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus  un lapas izbarotu kukaiņiem – Tropu mājas zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noder arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz  ozola lapiņu gabaliņiem. Kopumā Zoodārza dzīvniekiem nepieciešamas apmēram 5 tonnas zīļu, tās ir kā vitamīnu un minerālvielu piedeva barībai, nevis kā vienīgais uzturs dzīvniekam rudens periodā.

Zoodārza konkursā tiks novērtētas visas nodotās salasītās zīles. Galvenais kritērijs – jo kvalitatīvāk, jo labāk. Rezultāti tiks publiskoti līdz oktobra beigām Rīgas Zooloģiskā dārza mājaslapā

Turēsim īkšķus par 1.b klasi, jo galvenā balva ir bezmaksas Zoodārza apmeklējums gida pavadībā!

P.S. Ne vienreiz vien dzirdēts teiciens – Viesturieši ir visur! Interesanti, ka, nogādājot zīles Zoodārza Barības virtuvē, pieņemšanā darbojās Viesturskolas absolvente!

Baiba Mince
Laimdotas mamma, Sākumskolas vecāku dome