Kontakti:

Valmieras Viestura vidusskola
Roberts Segliņš
Viestura aleja 3, Valmiera
LV 4201
E-pasts: vvvspriditis@inbox.lv
Fakss: 64207592
Tālr: 29117692 (R. Segliņš)

Jaunumi

Velniņi draiskojas „Brakos”
2019. gada 16. septembrī

 

 

Sestdienas rītā jau desmitos dodamies uz R. Blaumaņa muzeju “Braki”, lai atzīmētu rakstnieka 111. nāves atceres dienu. Viss gan nav tik sērīgi, kā šķiet, zināms, ka ar velniņiem jautri it visur. Pielādējam autobusu - muca, visi elles spieķi un tērpi. Re, te rija, te klēts, kur bullis mitinājies, un te saimnieka māja! Rūdolfs Blaumanis savas dzimtās mājas “Braki” izmantojis kā prototipu pasakā “Velniņi”. Te laukums plašs, mazajiem delveriem bijis daudz dukas, lai te visu izskrietu. Mums arī vajadzēs, tādēļ kā lieli mākslinieki tiekam iesildīti gan ar kafiju un tēju, gan gardām maizītēm, kā arī, pats galvenais, mūs iesilda ar dziesmām. Tiek izdziedātas gan pārdomas par to, kur velniņi tikuši pie naudas, gan to, kā “skroderis uz aku” šuvis velnēniem jēru vilnas kažociņus. Tagad esam iesiluši un gatavi spēlēt! Kā nu ne, piemēram, laupītājiem bija jāapskrien visai muzeja teritorijai. Kad elpa beigusies, muskuļiem saspringums zudis, tad atkal vajag uzņemt jaunu enerģijas devu.

 

 

Paldies sakām “Braku” muzeja vadībai, kas parūpējās par gardu jo gardu frikadeļu zupu! Kad esam paēduši, sakām paldies saimniecei par jauko uzņemšanu un dodamies mājup - skatītāji apmierināti, mūsu punči arī un nākamā sadarbība ar muzeju brīvdabā sarunāta. Gaidām!

 

Jauku vēlot, 12. C klases aktieri

Latvijas tūre sākusies
2019. gada 6. februārī

Jaunajā  gadā esam uzsākuši „Latvijas tūri”. Klasē esam no dažādām Latvijas vietām un ceram viesizrāžu laikā aizbraukt pie katra klasesbiedra ciemos uz viņa dzimto pusi, pastāstot R.Blaumaņa pasaku „Velniņi”  11.c klases interpretācijā.

Pirmā pietura 25. janvārī ciemos pie Elzas Jaunpiebalgā. Miegaini, bet ar patīkamu satraukumu esam ieradušies Junpiebalgas kultūras namā, veicam sagatavošanās darbus un esam gatavi atkal jau izspēlēties ne pa jokam. Pēc izrādes mazie skatītāji ar prieku vēlējās fotografēties un satikt izrādes varoņus. Daloties ar jaukiem apskāvieniem, guvām neaprakstāmas emocijas un padarīta darba sajūtu. Bet, kā paši atzīstam, šī izrāde bija kā  labs ģenerālmēģinājums turpmākajai tūrei, jo pietrūka dinamikas un pārliecības. Sen nebijām spēlējuši izrādi, tāpēc  bija aizmirsies, kādu prieku no tās varam gūt. Pēc izrādes devāmies uz Viņķu skatu torni, lai aplūkotu Piebalgas plašumus. Jo augstāk kāpām, jo skaistāks skats!

Pēc nedēļas, 31.janvārī, devāmies pie Sanijas uz Jaunannu. Ar pacilātu noskaņojumu gatavi pastāstīt pasaku arī šeit. Tik tiešām bijām uzlādēti un enerģijas pilni. Tik jautri sen mums nebija gājis. Nespējām vēl ilgi atgūties no prieka strāvojuma, ko ieguvām šajā izrādē.

Katrā no vietām mūs sagaidīja ļoti sirsnīgi un laipni cilvēki, ar patīkamu siltumu un rūpēm par ciemiņiem. Jaunu enerģiju  uzlādējām ar kūkām un cepumiem. Atklājām, kāds šarms ir Latvijas mazajiem novadiem. Nākamā pietura - 28.februārī Alūksnē.

11.c klase

„Bille” ciemos
2018. gada 6. decembrī

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu katrs no mums sāka  pielāgoties skolas dzīvei remonta apstākļos. Mēs, 12.c, īsā laikā esam iedzīvojušies gan jaunajā klasē, gan arī iesildījuši 2. vidusskolas skatuvi ar savu izrādi „Bille”. Laika tam nebija daudz, jo jau pavisam drīz bija pienācis laiks pirmajai šā gada izrādei. Šajā gadā esam gatavi doties jaunos piedzīvojumos, ņemot līdzi neskaitāmos tērpus, spēles atribūtus, ieskaitot mucu.

Bet, vēl uz mirkli atgriežoties pagātnē, atcerēsimies Dunti. Liepupes tautas namā, 24. janvārī spēlējām mūsu pirmo viesizrādi (tikai tad mūsu repertuārā bija „Buratīno”). Neskatoties uz neierasto un pilnīgi jauno vidi, mums izdevās uzburt fantastisku pasaku valstību mūsu dažādo skatītāju pulkam. Neaizmirstams arī nelielais brauciens līdz jūrai, un, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, izmirkušajām kājām un nosalušajiem vaigiem, bijām ļoti apmierināti ar pirmo radošo braucienu kopumā.

Pirmo pieredzi guvušiem, šis mācību gads ar viesizrādēm bagāts. Pirmais ceļojums uz Ikšķili. Miegaini, bet motivēti, devāmies 2 stundu garajā ceļā. Tur skolas un kultūras nama kopīgajā zālē mums ierādīja 2 telpas un, protams, skatuvi. Atkal jauns izaicinājums, atkal jauni šķēršļi, kas jāpārvar. Cenšoties pielāgoties neierastajiem apstākļiem, veiksmīgi „Billi”  parādījām ārpus Valmieras. Pēc tam kliņģeris, tērpu, atribūtu vākšana, un bijām ceļā apskatīt Ikšķili. Sēžot uz laipiņas Daugavas malā un ar patīkamu nogurumu veroties debesīs, visi lepojāmies ar padarīto.

Atpūta? Mēs tādu nepazīstam! Tieši tāpēc vien sešas dienas vēlāk jau attapāmies Raunā. „Un sākas viss no gala.” Kā jau ierasts, noliekam mantas, mēģinām un kopumā labi pavadām laiku. Šī izrāde bija īpaša ar to, ka bijām mūsu klasesbiedrenes Elizabetes Kates iepriekšējā skolā. Tas lika saspringt un spēlēt ar pilnu atdevi tā, lai visi redzētu, ko tieši mēs esam iemācījušies nepilnos trīs gados Viesturos, teātra klasē.

Stunda aktīvas darbošanās uz skatuves, paklanīšanās, aplausi, un darbs padarīts! Nu jau daudz ātrāk, visu savācot un saliekot pa vietām, bija pienācis laiks Raunas apskatei. Skaista daba un kopumā pozitīvas emocijas vislabāk raksturo šo mazo pastaigu pa Raunu. Tā bija patiešām gara, gara diena, ar neskaitāmiem interesantiem notikumiem un pavērsieniem.

Šī semestra pēdējo viesizrādi spēlējām Valmieras tehnikumā. Šoreiz gan uz turieni devāmies kā nu kurš – cits ar savu auto, cits ar autobusu. Valmieras tehnikumā mums tika iedalīta telpa, kurā atradās arī maza, balta tāfele ar melnu marķieri. Tātad  par izklaidēm, gatavojoties izrādei, bija padomāts. Kamēr daži centās salasīt kopā izklīdušās drēbes un atribūtus, cerot, ka tie nav palikuši kādā no iepriekšējiem galapunktiem, citi ļāva varu savam mākslinieciskajam „es” un izpaudās uz tāfeles. Vēl tikai jānoliek muca pašā skatuves priekšā, un izrāde var sākties! Nu jau viss iet kā no rokas. Nav vairs nozīmes tam, kāda ir skatuve, jo daudz kas jau piedzīvots un pārvarēts. Līdz ar priekškara aizvēršanos, atskan ovācijas un mūsu atvieglotas nopūtas. Vēl pāris vārdu no režisora, un ir atkal pienācis laiks doties mājās. Šoreiz gan iztikām bez pēcizrādes ekskursijas.

Trīs mēneši, trīs  viesizrādes – tas īsumā par mūsu pirmo pusgadu.  Jaukas vietas ar ļoti jauku uzņemšanu un ļoti garšīgām pusdienām. „Bille” nu ir redzējusi visdažādākās skatuves un aizkulises un ir gatava visam. Ik katrs no mums, 12.c,  ir guvis vērtīgu pieredzi un jaunus iespaidus. Kas būs tālāk? Tiekamies Gulbenē!

 Undīne Maurīte 12.c

 

„Sprīdītis” Latvijas simtgadei
2018. gada 18. novembrī

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu  teātris ‘’Sprīdītis’’ 2018. gadā,  sagaidot Latvijas simtgadi, iestudējis vairāku latviešu autoru darbus:  A.Brigaderes ‘’Sprīdīti’, V.Belševicas ‘’Billi”, R.Blaumaņa ‘’Velniņus’’(pirmizrādes  30., 31.oktobrī)

Bērnībā mēs noteikti lasām pasakas un kāda no tām mums katram ir tuva un mīļa. Mūsu klases vienojošā  bērnības mīļākā pasaka ir R .Blaumaņa ‘’Velniņi’’.

Elza 11.c

Nobijušies, taču  ar priecīgu satraukumu sirdī, tūlīt kāpsim uz skatuves. Visi skatītāji ar lielu interesi gaida izrādes sākumu. Nodziest gaisma zālē, visi apklust. Nu tik būs! Nodejojot raganu deju, satraukums ir pazudis, jo ir jāskrien pārģērbties par laupītāju. „Re , kādi noslēpumaini vīri tur tuvojas!”atskan velniņa balss no skatuves. Un nu ir jāskrien. Laupītāja loma  man ir pati interesantākā. Kad tā nospēlēta, atkal jāpārģērbjas par elles praulu - precinieku. Fantastiska sajūta, atkal iznākot uz  skatuves un ar 100% atdevi nospēlējot precinieka ainu. Pēc tam nodejojam deju, un gaisma nodziest. Izrāde ir nospēlēta. Aplausi, gandarījums par paveikto.

Evita 11.c

Liels prieks, ka savu ieguldījumu izrādes tapšanā varēju sniegt vizuālajā noformējumā. Šuvu galvenajiem  varoņiem tērpus.

Līva 11.c

Zālē valdīja pozitīvas emocijas, jaunieši spēlēja patiesi no sirds. Biju pārsteigta  par daudziem skolasbiedriem, piemēram, par Ilvaru Čukuru muižkunga un saimnieka lomās, cik dažāds viņš var būt uz skatuves.

Ja nu kādam ir aizmirsusies šī pasaka, tad uzvedums veiksmīgi parāda galvenos notikumus un literārās pasakas ‘’Velniņi’’ morāli. Uz tikšanos izrādēs!

Lelde 10.c

Uz  skatuves bija 11.c, zālē 10.c,

Izrādi veidoja: I.Ramute,L.Mīļā,I.Ozola,I.Kraukle,R.Cipruss,G.Aizupietis,R.Segliņš.

Paldies Līvai Ejubai, Santai Ziemanei, Andrigai Lozdai

Sveiciens 10.c
2018. gada 18. oktobrī

 

  No dažādām pilsētām sabraukuši,

Uz Viesturkolu atnākuši.

Lai skolotājus klausītu,

Un Viesturskolu cienītu!

 

Sveicam 10.c klasi un klases audzinātāju Vinetu Flemingu.