Erasmus+

2024./2025. mācību gads.

Erasmus+ projekts “ECA-Eco and Civic awareness”

Tikko no Turcijas pilsētas Antālijas atgriezušās 10 Ekoskolu skolotājas, tai skaitā arī Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja Lāsma Gredzena, kuras Erasmus+ projekta “ECA-Eco and Civic awareness” ietvaros no 14. līdz 18. oktobrim apguva jaunus un inovatīvus mācību materiālus un metodes, lai padarītu vides un pilsoniskās jomas izglītību 1.-6. klašu skolēniem aizraujošāku un efektīvāku.

Kopumā apmācībās piedalījās 40 pedagogi no Bulgārijas, Portugāles, Turcijas un Latvijas. Vides izglītības fonds kopā ar Latvijas skolotājām prezentēja sevis izstrādātus mācību materiālus, kas drīzumā būs pieejami VIF mājaslapā, lai ikviens varētu tos izmantot savā darbā. Materiāli ir veidoti, lai ne tikai attīstītu sociālās prasmes, bet arī palīdzētu skolēniem labāk izprast dabu un veicinātu atbildīgu attieksmi pret vidi.

Pēc apmācībām skolotāji priecājās par iegūtajām zināšanām un jaunajiem kontaktiem. Ekoskolu programmas direktors Daniels Trukšāns atzīmē, ka šīs apmācības kārtējo reizi pierādīja, ka mūsu skolās strādā aktīvi un motivēti skolotāji, kas ir gatavi domāt par to, kā iesaistīt skolēnus vides izglītībā.
Jau drīzumā tiks organizētas tiešsaistes mācības, kurās ikviens varēs iepazīties ar jaunajiem mācību materiāliem.

 

 

Starptautiska sadarbība ar Slovākijas skolu projektā “Palīdzi skolai uzplaukt”

Aprīļa vidū  mūsu skolā viesojās 12 skolēnu un 3 skolotāju komanda no Slovākijas pilsētas Banskas Bystricas privātās pamatskolas “Nārnija”. Vizīte notika Erasmus+ projekta “Palīdzi skolai uzplaukt” ietvaros un tās mērķis bija veicināt kultūru apmaiņu, vides apziņu un sadarbību starp skolēniem no dažādām valstīm.

Slovāku skolēni dzīvoja mūsu skolēnu ģimenēs, kas viņiem ļāva tuvāk iepazīt Latvijas ikdienas dzīvi, tradīcijas un viesmīlību. Liels paldies visām ģimenēm par sirsnīgo uzņemšanu, atbalstu un atsaucību!

Viesošanās laikā notika daudzveidīgas aktivitātes. Slovākiem kopā ar mūsu skolēniem bija iespēja izzināt, kā notiek atkritumu škirošana vienā no mūsdienīgākajiem atkritumu šķirošanas poligoniem Latvijā “Daibe”. Poligonā apgūtais iedvesmoja īstenot vienu no skolēnu idejām, kā palīdzēt mūsu skolai kļūt videi draudzīgākai. Cerams, drīzumā skolēnu izveidotās infografikas palīdzēs mums kopā skolā veidot videi draudzīgus ieradumus škirojot atkritumus pareizi. Slovāku bērni apmeklēja mācību stundas, kā arī iepazina mūsu pilsētu un skolu. Bija iespēja doties ekskursijā uz Zilokalnu, iepazīstot Latvijas dabu un baudot pavasarīgo ainavu.

Viens no vizītes centrālajiem notikumiem bija pasākums “Esi sveicināts Ekoskolā”, kurā piedalījās skolēni no 8. un 9. klasēm. Pasākuma laikā komandas prezentēja idejas, kā uzlabot skolas vidi, risināja dažādus erudīcijas uzdevumus tematiskajās stacijās un noslēgumā izdejojās kopīgā ballē skolas ansambļa “KoLūri” pavadībā.

Šī nedēļa bija bagāta ar draudzību, sadarbību, jaunām zināšanām un iedvesmu pilnveidot savus videi draudzīgos ieradumus.. Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja šo projektu – skolas vadībai, skolotājiem, kuri klātienē nodrošināja programmas īstenošanu, skolēniem un, protams, ģimenēm, kuras rūpējās par slovāku bērnu labsajūtu ikdienā! Kopā mēs radījām vidi, kurā starptautiska sadarbība kļuva par neaizmirstamu pieredzi un soli tuvāk ilgtspējīgākai nākotnei.

Slovāku skolēnu vizīte mūsu skolā bija tikai sadarbības sākums. Maija vidū grupa mūsu skolēnu ir devusies atbildes vizītē uz Slovākiju, lai klātienē iepazītu slovāku skolēnu ikdienu un kopā mācītos. Gaidīsim viņus atgriežamies ar jaunām idejām, kuras, īstenojot mūsu skolā, padarīsim skolas ikdienu videi draudzīgāku

Erasmus+ skolas komanda