Jaunā skatuve ir atklāta!

2020. gada 22. septembrī ar 12.c(teātra) klases iestudēto izrādi “Alise brīnumzemē” (režisori Inese Ramute un Roberts Segliņš, tērpu māksliniece Īrisa Ozola, horeogrāfe Linda Mīļā) tika atklāta atjaunotā Viesturskolas skatuve, kas ir ļoti nozīmīgs notikums. Skatuve ir tā, kas vieno, saliedē, pilnveido un baro viesturiešu kuplo saimi.

Tautas gudrība māca, ka jaunā vietā pirmais jālaiž kaķis, lai viņš attīra telpas enerģētiku, izdzen mošķus un nodibina attiecības ar mājas gariņu. Kaķu lomā šoreiz iejutās 11.a klases meitenes, lai zālei un visiem māksliniekiem nestu veiksmi un dotu spēku. Pirms izrādes svinīgo runu teica skolas direktors Uldis Jansons, kā arī režisors Roberts Segliņš. Tad nelielā pulciņā, mēģinot kaut nedaudz ievērot visas normas, baudījām uzvedumu, lai kopīgi dotos pārdomām pilnajā personību jūklī, kuras ir iestrēgušas kādos prāta stāvokļos un ķermeņos.

Izrāde ir sarežģīta, daudz iekšējo jautājumu, maz atbilžu. Lai gan pati grāmata vairāk domāta bērniem, izrādes saturs pauž kaut ko ļoti dziļu, līdz galam neizprotamu un neatklātu. Izrāde pirmajā brīdī apdullina, bet, dzīvojot tālāk un ik pa laiciņam aizdomājoties par redzēto, sāc redzēt un sajust izrādē atspoguļoto domu, kas patiesībā parāda cilvēku dažādās situācijās un notikumu virpuļos.

Pēc izrādes 12.c saņēma daudz labu vārdu par uzstāšanos, kas skatītājos bija raisījusi pacilājošas emocijas un iepriecinājusi sirdis. Lai zāles lieliskā aura un brīnišķīgā atmosfēra palīdz māksliniekiem augt, attīstīties un veiksmīgi uzstāties!

Skatuve atklāta godam, saudzēsim un lutināsim to ar skaistiem pasākumiem un izrādēm!

Agnese Keita Birzniece (10.a klase) un Dita Elizabete Kandere (12.c klase).