No trokšņa līdz skaņdarbam

Kā no trokšņa tikt līdz skaistam, labi skanošam skaņdarbam? To 11.novembrī uzzināja Viesturskolas 3.b klases skolēni. Mēs attālināti ar ZOOM palīdzību viesojāmies Liepājā pie Liepājas Simfoniskā orķestra un palīdzējām mūziķiem sagatavot koncertam vienu skaņdarbu.

Pirms tam mums bija mājasdarbs – pašiem pagatavot kādu skanošu instrumentu. Te mēs izmantojām gan pupiņas, rīsus, grūbas, kastaņus, kāmīša pakaišus, sīkas bumbiņas, kas varētu grabēt, gan dažādas pudeles, burciņas, papīra trubiņas, glāzītes, kurās sabērt grabošās lietiņas. Bija arī pūšams instruments no papīra caurulītēm un dažāda veida paštaisītas bundziņas. Ļoti liela dažādība!

Nodarbības vadītāja Ieva sākumā mūs iepazīstināja ar koncertzāli „Lielais dzintars”, kur mitinās Baltijā vecākais simfoniskais orķestris – Liepājas Simfoniskais orķestris. Tad iepazināmies ar vijoli. Tas bija tik interesanti! Vijole attēloja gan putnu dziesmas, gan cilvēku sarunu, bet mēs sākām smieties, kad vijole spēlēja smieklus!

Tad pienāca kārta mūsu kopdarbam. Skolotājas Ievas vadībā sacerējām ritmisko pavadījumu latviešu tautasdziesmai „Bēdu, manu lielu bēdu”. Sapratām, ka visiem jādarbojas kopā vienoti, citādi rodas tikai troksnis. Lai dziesma izskanētu skaisti, visiem jāspēlē vienā tempā un ritmā – gluži kā komandā!

Nodarbības beigās kopā ar vijolnieci Beātu vadītājas Ievas diriģēti atskaņojām tautasdziesmu „Bēdu, manu lieli bēdu”. Tas bija tik aizraujoši! Izjutām lielu atbildību par savu veicamo uzdevumu – mēs taču nedrīkstējām sajaukt vijolniecei skaņdarbu!

Stunda aizritēja ātri. Mēs tik daudz iemācījāmies! Noteikti iesakām arī citiem pieteikties programmas „Latvijas skolas soma” nodarbībai Liepājas „Lielajā dzintarā”!

 

3.b klases audzinātāja Anda Dubulte