Turpmākā COVID testu veikšana

Lai turpinātu epidemioloģiski droša izglītības procesa īstenošanu klātienē, tiek uzsākta Covid-19 ātro antigēna paštestu izmantošana. 
https://www.youtube.com/watch?v=NJ38k16Qbvs

Kā informē Veselības ministrija, lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes – reizi nedēļā veicot jau ierasto laboratorisko skrīninga testu un izmantojot paštestus. Paštestus ir ērtāk lietot, tie ļauj daudz ātrāk uzzināt rezultātu, nav jādodas uz laboratoriju. Pozitīva paštesta gadījumā jāveic apstiprinošs tests laboratorijā.

 

No 5. janvāra.

Uzsākot 2022. gadu un jauno darba cēlienu, rūpēsimies par katra paša un kopējo veselību un drošību. Arī šajā semestrī turpināsim skolēnu testēšanu, tikai, ievērojot citu algoritmu.

 

Testēšanās Viesturskolā janvārī notiks šādi:

skolēniem bez sadarbspējīga sertifikāta turpmāk jāveic:

   1) paštests svētdienu vakaros mājās,

   2) kopējais pūla tests otrdienās skolā,

   3) paštesti ceturtdienās mājās.

skolēniem ar sadarbspējīgu sertifikātu (pārslimojušiem no 7. nedēļas pēc pārslimošanas sertifikāta izdošanas) jāveic paštesti 2 reizes nedēļā:

   1) paštests svētdienu vakaros mājās,

   2) paštesti otrdienās mājās.

 

Pozitīva paštesta rezultātā jāziņo izglītības iestādei, jāizolējas un steidzami jāveic apstiprinošais RNS tests kādā laboratorijā.

Kombinēta mācību procesa gadījumā skolēniem ar sadarbspējīgu sertifikātu, kuri piedalās klātienes mācību procesā, kontaktpersonas statusa laikā būs jāveic ikdienas paštesti 7 dienas.

Izglītības procesā var piedalīties tikai ar negatīvu testa rezultātu.

 

Informācija IZM mājas lapā: https://www.izm.gov.lv/lv/biezak-uzdotie-jautajumi-par-covid-19-0   

 

Lai sapratne un līdzatbildība turpina būt ikvienā no mums!